Kasım 01 2014 09:42:42
Ana Menü
· Ana Sayfa
· Haber Kategorileri
· Forum
· Web Linkleri
· Resim Galerisi
· İletişim
· Arama
· Resim Galerimiz
Fair Play
Resimler
BU SİTEDE SIGARA İÇİLMEZ
Prof.Dr.Yaşar Sevim
YAŞAR SEVİM'İN ARDINDAN
Hentbol Yayınları
Hentbol
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 405
· En Yeni Üye: bekirargun
UYDUDAN HENTBOL
UYDUDAN HENTBOL PROGRAMLARI
ANTRENÖR DERNEĞİ
HENTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ
Desteklediklerimiz
Medyadaki gözünüz

BALIKADAM.ORG

PROFESYONEL APARTMAN YÖNETİCİSİ

TAYYARHOCA.COM

Mersin Hentbol İl temsilciliği

ADANA HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ

Eskişehir Hentbol İl temsilciliği

Doping Kont.Mrk.
TÜRKİYE DOPİNG KONTROL MERKEZİ
Değişenler..
BİLGİ BANKASI
 • Neden Hentbol.NET
 • Uar. Spor Kuruluşları
 • Olimpiyatlar''da Hent.
 • Dünya Şamp.-Erkekler
 • Dünya Şamp.-Bayanlar
 • Avrupa Şamp.-Erkekler
 • Avrupa Şamp.-Bayan
 • Avrupa Kupaları
 • EHF Şamp.Kulüpler
 • Hentbol''da İlkler
 • Dünden Bugüne MHK
 • Hentbol Yayınları
 • İYİ BİR HAKEMDE ..
  UNUTULMAYACAKLAR
  ÖZCAN ŞANDAĞ......MEHMET ÇAKIT......ÜMİT SÜMERTAŞ....NECDET ERÖZ.....ERGÜVEN MERKEZLİ.....RAMAZAN DEMİRCİ......GAFFAR OKKAN......MEHMET EMİN YÜCELER......HÜSEYİN MOR......FÜSUN CANAN......İSMAİL HAKKI KORKMAZ......OKTAR ELER......MEHMET ÖZTÜRK......SERDAR TOPUZ........MUSTAFA KEFKEF......FAYSAL ÇITAK......SÜLEYMAN ŞAHİN(İzmit-Hentbolcu)....ÜMRAN BOZKURT(K.Maraş-Hentbolcu)......ÜSTÜN DİNÇASLAN( Ankara-Antr)..... ALİ UZUN ..... BURCU YORGUN(İzm.Aliağa Bld.Sp.-Hentbolcu).....FATİH UYSAL.....MUHAMMET AÇICI(Bafra Antr)........İSMAİL DEMİRKUTLU(Kılıçoğlu toprak spor-Beşiktaş-Sporcu).........İLHAN DİNGEÇ (Kılıçoğlu toprak spor -Sporcu).........HAKAN İYİCİL (Kılıçoğlu Toprak Spor -Sporcu).......HAYRETTİN YURDAKUL( Kılıçoğlu Toprak Spor-İdareci)........MUSTAFA GÜVERCİN( Kılıçoğlu Toprak spor-Başkan).......AHMET YILDIZLAR (Kılıçoğlu Toprak spor-sporcu)...........KASIM ULUDAĞ (Uşak İl Hk.)........KAZIM IRNAK(Elazığ İl Hk.)........KENAN SÖNMEZ( Hatay İl Tms.)..........ATİLLA DAMLACI (Trabzon-Federasyon eski Yön.Krl.Üyesi)..........ŞEREF TUNCA (Eski federasyon Başkanı)..............ORHAN CÜRDANELİ........YAKUP ÇİCEK(14)BİNGÖL.........ŞEYHMUZ ALADAĞ(14)BİNGÖL...........PROF.DR.YAŞAR SEVİM...........DERVİŞ AKSOY (Hentbolcu-İzm.Bld.)..........FATMA CENGİZ (Hentbolcu Arcelil-İTÜ)..........METİN CİLDAM...............BEDRİ TELLİKURŞUN.............ŞAHİN GÖKTÜRK.................GÖNÜL ŞANDAĞ..............ÖZNUR ULUİŞDEN (11-Eskişehir)..................RAMAZAN TEMİZ YENİ BORNOVA SPOR KULÜBÜ HENTBOL SORUMLUSU...............ATİLLA BOSTANCIOĞLU...................ZÜRREV KESDİ.....................ONUR PINAR (Hentbolcu)........ SONER GENC (Hentbolcu- Özel İdare Spor kulubu)........SERDAR YERELİ.......BÜLENT KALKANLI (Antrenör-Sinop Eğt.S.K)........KEVSER ERMİN HENTBOLCU ESKİŞEKİR.................YAKUP DURMUŞ(09.08.2012)..............H.Tahsin ÖZDEMİR (İzmir - Tarişspor- Antrenör) ...............MAHİR ÖZATAĞAN (ANKARA CEBECİ SPOR SALONU SAĞLIK GÖREVLİSİ VE İL TEMSİLCİ YRD.SI)............. CETİN SEZGİN (zONGULDAK İL TEMS.)......... ERDOĞAN ÖZARMAN (Miili Hakem-Zonguldak)........(eksik isimler için ilginizi bekliyoruz)...
  MHK TEMEL PRENSİPLER
  MERKEZ HAKEM KURULU

  2005-2006 SEZONU TEMEL PRENSİPLERİ

  1. Görev tebligatları, Hakem ve Gözlemcilerin e-mail adreslerine pazartesi günleri yapılacaktır. Bu nedenle tüm hakem ve gözlemciler e-mail adreslerini en kısa zamanda federasyona bildirecekleridir. Görevler aynı zamanda federasyona ait www.thf.gov.tr İnternet sayfasında da yayınlanacaktır. Görevlerini alan Hakem ve Gözlemciler mazeretleri varsa aynı gün(Pazartesi)federasyona ait 0312 309 02 99 no'lu faksı kullanarak görevlerini iade edeceklerdir. İade görevler için haftalık rezerv hakem ve gözlemci uygulaması yapılacaktır. Görev iadelerinde rezerv hakem ve gözlemcilere görev verilecektir. Ancak bu uygulama ilgililere telefon veya faks yoluyla yapılacaktır.

  2. Ciddi olmayan ve aynı zamanda resmi kurumlarca belgelendirilmeyen mazeretlere dayalı görev iadeleri geçerli kabul edilmeyecektir.

  3. Önceden belli olan mazeretler (Nişan,Düğün,Sınav,nöbet vb.) haftalık görevler açıklanmadan federasyona bildirilerek o hafta görev alınmaması istenecektir. Görevler açıklandıktan sonra bu mazeretlere dayalı olarak yapılacak görev iadeleri mazeretsiz görev iadesi gibi kabul edilecektir. Mazeretsiz görev iadesinde bulunan hakemler ve gözlemciler Federasyonca uyarılacak tekrarı halinde M.H.K.'ce dinlendirilecektir.

  4. Rapor içeren müsabaka cetvelleri Gözlemciler tarafından, kendi raporları ile birlikte müsabakanın bitiminde federasyona fakslanacaktır. Tüm müsabaka cetvellerinin aslı 24 saat içerisinde federasyonda olacak şekilde gönderilecektir (mutemetlerden yararlanılabilir). Müsabaka sonuçları müsabakanın bitiminde 0505 719 26 29 numaralı cep telefonuna mesaj ile bildirilecektir. Bildirim mutlaka mesaj ile yapılacaktır.

  5. Bir müsabakada rapor edilmesi gereken bir husus varsa hakemler ve gözlemci ayrı ayrı rapor düzenleyecektir. Tek bir raporun altı hakemler ve gözlemci tarafından imzalanmayacaktır. Müsabaka cetveli veya Gözlem raporunun arkasına yazılmayacak ayrı bir dosya kağıdına tanzim edilecektir.

  6. Müsabaka cetveli ve gözlem raporuna takım isimleri tam ve açık olarak yazılacaktır. (Örn: Gençlikspor – Hentbol İhtisas – Belediyespor)

  7. Gözlem raporlarına hakem isimleri tam olarak yazılacaktır. (Örn: İbo/Kürşad veya M.ÖNDER)

  8. Müsabaka sonunda Gözlemciler hakemler ile müsabakanın değerlendirmesini yaptıktan sonra Gözlem raporunun bir nüshasını hakem çiftine verecek, aslını federasyona gönderecektir. Müsabaka sonunda değerlendirme yapılmadığında ilgililer değerlendirmenin yapılmadığını federasyon M.H.K.’na bildireceklerdir.

  9. Forma renklerinin tespiti listelerin alınması sırasında yapılacaktır. Olası benzerliklerde takımlar ısınmaya başlamadan düzeltme yapılacaktır. Bu durumda Hentbol müsabaka yönetmeliği gereğince müsabaka cetveline ismi 2. yazılan takım formasını değiştirecektir. Bir takımdaki bütün kaleciler aynı renk forma giyeceklerdir. Kaleci oyuncular içinde aynı renkte yedek forma bulundurulacak forma numarası görülecektir.

  10. Takımlar ısınırken müsabaka listesinde ismi yazılı olan her iki takımdan 1’er kişi hakem masası önüne çağırılarak kura atışı yapılacak, top ve kale seçimi belirlenecektir. Federasyon kararı gereğince 2005-2006 sezonunda tüm resmi müsabakalar SELECT markalı toplarla oynanacaktır.

  11. Sahanın konumu uygunsa yedek bankı hakem masasına 1,5 metre uzaklıkta olmalıdır. Masa orta çizgiyi ortalamalıdır. Yedek bankı ve seyirci davranışlarından birinci derecede gözlemciler sorumludur. Varolan olumsuzluklar gözlemci tarafından mümkünse oyunu durdurmadan düzeltilecek,oyunun durduğu anda gerekiyorsa hakemlere bilgi verilecektir. Gerektiğinde oyun gözlemci tarafından hemen de durdurulabilecektir.

  12. Takım molasında mola talebinde bulunan takım topa sahip değilse talep kesinlikle kabul edilmeyecektir. Mola isteğinde bulunan takımın topu kaybetmesi durumunda mola kartı iade edilecektir. Sözlü mola talepleri dikkate alınmayacaktır. Mola verilirken saat hakemi ayağa kalkarak mola işaretini gösterecektir.

  13. Sporcu sakatlanmalarında en kısa sürede mola alınarak sağlık görevlileri sahaya davet edilecek, sporcu sağlığı ön planda tutulacaktır.Ancak hızlı hücum pozisyonları dikkatli değerlendirilecek, hakemi aldatmaya yönelik davranışlarda gözden kaçırılmayacaktır.

  14. Forma numaraları konusunda kural kitabının ilgili maddesi aynen uygulanacaktır. Prensip olarak okunmayan ve/veya plasterle yazılan forma numaralarına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Takım kaptanları belirlenmiş ise pazu-bant takacaktır. Müsabaka listesinde ismi bulunan oyuncular müsabaka cetveline yazılacak, seremoni de hazır bulunan oyuncuların forma numaraları daire içerisine alınarak işaretlenecek,geç gelen oyuncular masa hakemlerinden izin aldıktan sonra forma numaraları daire içerisine alınarak işaretlenecektir. Müsabaka sonuna kadar gelmeyen oyuncularla ilgili herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

  15. Hakemler IHF , EHF ve THF standartlarına uygun hakem kıyafeti giymek zorundadırlar. Aynı olmak koşulu ile siyah renk dışında da çorap giyilebilir. Müsabaka mahalline geliş ve gidişlerde kılık-kıyafete özen gösterilecektir.
  Masa hakemleri müsabakalarda hakem formalarını veya il temsilcilikleri tarafından yaptırılan tek tip kıyafetleri ya da tek tip eşofmanlarını giyeceklerdir.
  16. Antrenör-Oyuncu konumunda olanların isimleri müsabaka cetvellerinde sadece Sporcu veya Antrenör bölümünden birinde yazılacaktır.
  17. Takım sorumluları tek tip sivil kıyafet (Takım elbise zorunluluğu yoktur) giyeceklerdir. Olmadığı takdirde 1 kişi kalacak diğerleri saha dışına çıkarılacaktır.

  18. Hakemler ilgili kurullarca görevlendirilmeleri yapılmadığı takdirde hiçbir müsabakada görev yapamazlar. Özel turnuvalarda görevlendirilmeler de mutlaka M.H.K. tarafından yada M.H.K.’den izin alınarak yapılacaktır. Bu görevlendirme olmadığı takdirde hakemler müsabakaya çıkamayacaklardır.

  19. Gözlemciler yaka kimlik kartlarını mutlaka takacaklardır.

  20. Deplasmanlı ligler ve turnuvalarda oynanan müsabakalarda görevlendirilen Federasyon temsilcileri,yoksa gözlemciler takım listeleri ile sahada hazır bulunan oyuncu ve idarecileri kontrol edecekler, listelerin altına idareci ve sporcu sayılarını yazarak paraflayacaklardır. Takımlara ödemeler bu paraf olmadan yapılmayacaktır.

  21. Kaleciler kale arkasında su havlu vb. şeyleri bulunduramayacaklar, bunları kullanmak istedikleri takdirde değişme alanından oyun alanını terk ederek kullanabileceklerdir.

  22. Takım idarecileri bankı izinsiz terk ettikleri takdirde tekrar geri dönemezler.

  Bu Sayfayı Paylaş
  AddThis:
  Link:
  BB Kodu:
  HTML:
  Facebook Like:


  Yorum
  Henüz yorum yazılmamış.
  Yorum yaz
  Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  Oylama
  Sadece üyeler oylayabilir.

  Lütfen Üye olun ya da Üye girişi yapın.

  Harika! Harika! 0% [Oylanmamış]
  Çok İyi Çok İyi 0% [Oylanmamış]
  İyi İyi 0% [Oylanmamış]
  Fena Değil Fena Değil 0% [Oylanmamış]
  Kötü / Berbat Kötü / Berbat 100% [1 Oy]
  Atatürk ve Spor
  Üye Girişi
  Kullanıcı Adı

  Parola  Henüz Üye Değil Misiniz?
  Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

  Parolanızı Mı Unuttunuz?
  Buraya Tıklayın
  İSTANBUL HENTBOL
  İSTANBUL HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ
  SPORTS TV  Kim Kimdir
  HENTBOLUMUZDA KİM KİMDİR
  YAZARLAR
  Şampiyona Takvimi
  Men's EHF Euro 2012
  Europa Championship
  in Serbia

  15-27.01.2012

  Women' EHF EURO2012
  Europa Championship
  in Netherlands

  2-16.12.2012

  Fair Play Türkiye
  TMOK FAIR PLAY
  GAZETEPORT
  HENTBOL PLATFORMU
  HENTBOL GELİŞİM PLATFORMU
  HENTBOL/FACEBOOK
  Hentbol Net

  TWITTER
  İDDİAA- HENTBOL

  ..:: Hentbol.Net - Hentbolun Gerçek Adresi ::.. .


  ..:: Hentbol.NET © 2002 -2013 ::..

  Son Yenileme 17.01.2013

  Bu sitenin Düzenlemesi,Bakım ve Barındırma Hizmeti 3TMEDYA Tarafından Sağlanmaktadır.