Ekim 31 2014 17:57:22
Ana Menü
· Ana Sayfa
· Haber Kategorileri
· Forum
· Web Linkleri
· Resim Galerisi
· İletişim
· Arama
· Resim Galerimiz
Fair Play
Resimler
BU SİTEDE SIGARA İÇİLMEZ
Prof.Dr.Yaşar Sevim
YAŞAR SEVİM'İN ARDINDAN
Hentbol Yayınları
Hentbol
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 405
· En Yeni Üye: bekirargun
UYDUDAN HENTBOL
UYDUDAN HENTBOL PROGRAMLARI
ANTRENÖR DERNEĞİ
HENTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ
Desteklediklerimiz
Medyadaki gözünüz

BALIKADAM.ORG

PROFESYONEL APARTMAN YÖNETİCİSİ

TAYYARHOCA.COM

Mersin Hentbol İl temsilciliği

ADANA HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ

Eskişehir Hentbol İl temsilciliği

Doping Kont.Mrk.
TÜRKİYE DOPİNG KONTROL MERKEZİ
Değişenler..
BİLGİ BANKASI
 • Neden Hentbol.NET
 • Uar. Spor Kuruluşları
 • Olimpiyatlar''da Hent.
 • Dünya Şamp.-Erkekler
 • Dünya Şamp.-Bayanlar
 • Avrupa Şamp.-Erkekler
 • Avrupa Şamp.-Bayan
 • Avrupa Kupaları
 • EHF Şamp.Kulüpler
 • Hentbol''da İlkler
 • Dünden Bugüne MHK
 • Hentbol Yayınları
 • İYİ BİR HAKEMDE ..
  UNUTULMAYACAKLAR
  ÖZCAN ŞANDAĞ......MEHMET ÇAKIT......ÜMİT SÜMERTAŞ....NECDET ERÖZ.....ERGÜVEN MERKEZLİ.....RAMAZAN DEMİRCİ......GAFFAR OKKAN......MEHMET EMİN YÜCELER......HÜSEYİN MOR......FÜSUN CANAN......İSMAİL HAKKI KORKMAZ......OKTAR ELER......MEHMET ÖZTÜRK......SERDAR TOPUZ........MUSTAFA KEFKEF......FAYSAL ÇITAK......SÜLEYMAN ŞAHİN(İzmit-Hentbolcu)....ÜMRAN BOZKURT(K.Maraş-Hentbolcu)......ÜSTÜN DİNÇASLAN( Ankara-Antr)..... ALİ UZUN ..... BURCU YORGUN(İzm.Aliağa Bld.Sp.-Hentbolcu).....FATİH UYSAL.....MUHAMMET AÇICI(Bafra Antr)........İSMAİL DEMİRKUTLU(Kılıçoğlu toprak spor-Beşiktaş-Sporcu).........İLHAN DİNGEÇ (Kılıçoğlu toprak spor -Sporcu).........HAKAN İYİCİL (Kılıçoğlu Toprak Spor -Sporcu).......HAYRETTİN YURDAKUL( Kılıçoğlu Toprak Spor-İdareci)........MUSTAFA GÜVERCİN( Kılıçoğlu Toprak spor-Başkan).......AHMET YILDIZLAR (Kılıçoğlu Toprak spor-sporcu)...........KASIM ULUDAĞ (Uşak İl Hk.)........KAZIM IRNAK(Elazığ İl Hk.)........KENAN SÖNMEZ( Hatay İl Tms.)..........ATİLLA DAMLACI (Trabzon-Federasyon eski Yön.Krl.Üyesi)..........ŞEREF TUNCA (Eski federasyon Başkanı)..............ORHAN CÜRDANELİ........YAKUP ÇİCEK(14)BİNGÖL.........ŞEYHMUZ ALADAĞ(14)BİNGÖL...........PROF.DR.YAŞAR SEVİM...........DERVİŞ AKSOY (Hentbolcu-İzm.Bld.)..........FATMA CENGİZ (Hentbolcu Arcelil-İTÜ)..........METİN CİLDAM...............BEDRİ TELLİKURŞUN.............ŞAHİN GÖKTÜRK.................GÖNÜL ŞANDAĞ..............ÖZNUR ULUİŞDEN (11-Eskişehir)..................RAMAZAN TEMİZ YENİ BORNOVA SPOR KULÜBÜ HENTBOL SORUMLUSU...............ATİLLA BOSTANCIOĞLU...................ZÜRREV KESDİ.....................ONUR PINAR (Hentbolcu)........ SONER GENC (Hentbolcu- Özel İdare Spor kulubu)........SERDAR YERELİ.......BÜLENT KALKANLI (Antrenör-Sinop Eğt.S.K)........KEVSER ERMİN HENTBOLCU ESKİŞEKİR.................YAKUP DURMUŞ(09.08.2012)..............H.Tahsin ÖZDEMİR (İzmir - Tarişspor- Antrenör) ...............MAHİR ÖZATAĞAN (ANKARA CEBECİ SPOR SALONU SAĞLIK GÖREVLİSİ VE İL TEMSİLCİ YRD.SI)............. CETİN SEZGİN (zONGULDAK İL TEMS.)......... ERDOĞAN ÖZARMAN (Miili Hakem-Zonguldak)........(eksik isimler için ilginizi bekliyoruz)...
  PLAJ HENTBOLÜ


  Plaj Hentbolu ülkemizde 1996 yılından itibaren oynanmaya başlayan ve oldukça ilgi gören bir spor dalıdır.

  İlk Plaj Hentbolu Turnuvası 1996 yılında İstanbul-Şile Sahillerinde Kenan Öner ve Metin Kaçar’ın organize çalışmaları ,Hentbol Federasyonu , Şile Belediyesi, Sponsorlar ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Katkıları ile Uluslar arası boyutta yapıldı. Yerli ve yabancı erkek ve bayan takımlarının katılımı ile ve oldukça coşkulu geçen bu ilk turnuva plaj hentbolunun ilgi göreceğinin bir kanıtı oldu.

  Ülkemizde Hollanda A ve B Bayan Miili Takımları aasında oynanan ilk Plaj hentbolu karşılaşmasını da İstanbul bölgesi Ulusal Hakemlerimizden Tayfun AYDENİZ - Hasan DÜMEN hakem çifti yönetti.

  Ve bu ilk organizasyondan sonra ülkemizin ve Kuzey Kıbrıs’ın değişik sahillerinde plaj hentbolu ilgi ile oynanmaya devam etti.

  2000 yılında ilk kez İtalyada Avrupa plajhentbol şampiyonası düzenlendi. Bu şampiyonaya erkek ve bayan milli takımlarımız katıldı.

  Bu şampiyona öncesi Antalya’da Türkiye Hentbol Federasyonu ile EHF nin İlk kez açtığı Plaj Hentbol Kursuna katılan IHF kokartlı hakemlerimiz Hakan Küçükyılmaz-Hakan Altan çifti bu turnuvada görev aldılar. Gene Antalya'daki kursa katılan Kenan Gökmen ve Kürşad Erdoğan'da Uluslararası Plaj Hentbolu Hakemi oldular


  Profesyonel anlamda İlk kez Kenan ÖNER'in sahip olduğu Proactive isimli şirket Hentbol Federasyonundan izinli olarak Uluslar arası Plaj Hentbolu organizasyonları yapmaya başladı.

  Daha sonra Üniversiteler Federasyonu da Köyçeğiz Belediyesinin katkılarıyla Köyceğiz sahillerinde Üniversite Federasyonu Bünyesinde bu organizasyonları yapmaya başladı.

  23-25.Ağustos.2001 tarihinde Japonya'da düzenlenen 1.PLAJ HENTBOLU DÜNYA OYUNLARI IHF nin seçtiği 6 erkek ve 6 bayan milli takımları arasında Japonya - AKITA 'da yapıldı. Bu Şampiyonada IHF hakem çiftimiz Hakan KÜÇÜKYILMAZ-Hakan ALTAN çifti görev almışlardır.

  2001 yılında yurt dışında EHF'nin açtığı Gözlemci kursuna katılan Ayberk Dilmen Plaj Gözlemcisi ünvanı aldı

  2002 yılında İspanya'nın Cadiz kentinde düzenlenen 2.Avrupa Plaj Şampiyonasına Katılan Bayan Milli Takımımız buradan Avrupa 2.liği ile döndü.

  Bu şampiyona'da Gözlemcimiz Ayberk Dilmen ve hakem olarak'da Gökmen&Erdoğan çifti görev aldı.

  2004 yılında Antalya'da EHF'nin açtığı Hakem ve Gözlemci Kursuna katılan Burak Tezcan 2. Plaj gözlemcimiz oldu.

  3.Plaj Avrupa Şampiyonası 2004 yılında Alanya'da düzenlendi ve bu turnuvaya DİLMEN ve TEZCAN Gözlemci, KÜÇÜKYILMAZ & ALTAN ve GÖKMEN & ERDOĞAN çiftleride hakem olarak katıldılar.

  Bu şampiyonada Bayan Millilerimiz Avrupa 3.sü, Erkek Millilerimizde Avrupa 5.si oldular ve Kasım.2004'de Mısır'da yapılacak Dünya Plaj Şampiyonasına doğrufdan Katılma hakkı elde ettiler.

  2004 'de Mısır'da yapılan Şampiyonada Erkek ve Bayan Millilerimiz iyi dereceler yaptılar. Uluslararası Gözlemcilerimizden Ayberk DİLMEN'de bu Şampiyonada yer aldı.

  2006'da Rio de Jeneiro 'da yapılan Dünya şampiyonasında Erkek Milli Takımımız Final'de evsahibi Brezilya'ya yenilerek Dünya 2. olarak büyük başarı gösteriler. Aynı Şampiyonada Bayan Millilerimiz Dünya 5.si oldular.

  Ayberk DİLMEN 'de 2006'da Rio de Jeneiro'da yapılan Dünya Şampiyonasında Final karşılaşmasında gözlemcilik yaparak ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

  Hentbol Federasyonu bünyesinde faaliyet gösteren plaj hentbolu özellikle sahil bölgelerimizde Hentbol'un tanıtımına büyük katkıda bulunmaktadır.


  Bu Sayfayı Paylaş
  AddThis:
  Link:
  BB Kodu:
  HTML:
  Facebook Like:


  Yorum
  Henüz yorum yazılmamış.
  Yorum yaz
  Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  Oylama
  Sadece üyeler oylayabilir.

  Lütfen Üye olun ya da Üye girişi yapın.

  Henüz bir oylama yapılmamış.
  Atatürk ve Spor
  Üye Girişi
  Kullanıcı Adı

  Parola  Henüz Üye Değil Misiniz?
  Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

  Parolanızı Mı Unuttunuz?
  Buraya Tıklayın
  İSTANBUL HENTBOL
  İSTANBUL HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ
  SPORTS TV  Kim Kimdir
  HENTBOLUMUZDA KİM KİMDİR
  YAZARLAR
  Şampiyona Takvimi
  Men's EHF Euro 2012
  Europa Championship
  in Serbia

  15-27.01.2012

  Women' EHF EURO2012
  Europa Championship
  in Netherlands

  2-16.12.2012

  Fair Play Türkiye
  TMOK FAIR PLAY
  GAZETEPORT
  HENTBOL PLATFORMU
  HENTBOL GELİŞİM PLATFORMU
  HENTBOL/FACEBOOK
  Hentbol Net

  TWITTER
  İDDİAA- HENTBOL

  ..:: Hentbol.Net - Hentbolun Gerçek Adresi ::.. .


  ..:: Hentbol.NET © 2002 -2013 ::..

  Son Yenileme 17.01.2013

  Bu sitenin Düzenlemesi,Bakım ve Barındırma Hizmeti 3TMEDYA Tarafından Sağlanmaktadır.