Ekim 23 2014 01:54:28
Ana Menü
· Ana Sayfa
· Haber Kategorileri
· Forum
· Web Linkleri
· Resim Galerisi
· İletişim
· Arama
· Resim Galerimiz
Fair Play
Resimler
BU SİTEDE SIGARA İÇİLMEZ
Prof.Dr.Yaşar Sevim
YAŞAR SEVİM'İN ARDINDAN
Hentbol Yayınları
Hentbol
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 405
· En Yeni Üye: bekirargun
UYDUDAN HENTBOL
UYDUDAN HENTBOL PROGRAMLARI
ANTRENÖR DERNEĞİ
HENTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ
Desteklediklerimiz
Medyadaki gözünüz

BALIKADAM.ORG

PROFESYONEL APARTMAN YÖNETİCİSİ

TAYYARHOCA.COM

Mersin Hentbol İl temsilciliği

ADANA HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ

Eskişehir Hentbol İl temsilciliği

Doping Kont.Mrk.
TÜRKİYE DOPİNG KONTROL MERKEZİ
Değişenler..
BİLGİ BANKASI
 • Neden Hentbol.NET
 • Uar. Spor Kuruluşları
 • Olimpiyatlar''da Hent.
 • Dünya Şamp.-Erkekler
 • Dünya Şamp.-Bayanlar
 • Avrupa Şamp.-Erkekler
 • Avrupa Şamp.-Bayan
 • Avrupa Kupaları
 • EHF Şamp.Kulüpler
 • Hentbol''da İlkler
 • Dünden Bugüne MHK
 • Hentbol Yayınları
 • İYİ BİR HAKEMDE ..
  UNUTULMAYACAKLAR
  ÖZCAN ŞANDAĞ......MEHMET ÇAKIT......ÜMİT SÜMERTAŞ....NECDET ERÖZ.....ERGÜVEN MERKEZLİ.....RAMAZAN DEMİRCİ......GAFFAR OKKAN......MEHMET EMİN YÜCELER......HÜSEYİN MOR......FÜSUN CANAN......İSMAİL HAKKI KORKMAZ......OKTAR ELER......MEHMET ÖZTÜRK......SERDAR TOPUZ........MUSTAFA KEFKEF......FAYSAL ÇITAK......SÜLEYMAN ŞAHİN(İzmit-Hentbolcu)....ÜMRAN BOZKURT(K.Maraş-Hentbolcu)......ÜSTÜN DİNÇASLAN( Ankara-Antr)..... ALİ UZUN ..... BURCU YORGUN(İzm.Aliağa Bld.Sp.-Hentbolcu).....FATİH UYSAL.....MUHAMMET AÇICI(Bafra Antr)........İSMAİL DEMİRKUTLU(Kılıçoğlu toprak spor-Beşiktaş-Sporcu).........İLHAN DİNGEÇ (Kılıçoğlu toprak spor -Sporcu).........HAKAN İYİCİL (Kılıçoğlu Toprak Spor -Sporcu).......HAYRETTİN YURDAKUL( Kılıçoğlu Toprak Spor-İdareci)........MUSTAFA GÜVERCİN( Kılıçoğlu Toprak spor-Başkan).......AHMET YILDIZLAR (Kılıçoğlu Toprak spor-sporcu)...........KASIM ULUDAĞ (Uşak İl Hk.)........KAZIM IRNAK(Elazığ İl Hk.)........KENAN SÖNMEZ( Hatay İl Tms.)..........ATİLLA DAMLACI (Trabzon-Federasyon eski Yön.Krl.Üyesi)..........ŞEREF TUNCA (Eski federasyon Başkanı)..............ORHAN CÜRDANELİ........YAKUP ÇİCEK(14)BİNGÖL.........ŞEYHMUZ ALADAĞ(14)BİNGÖL...........PROF.DR.YAŞAR SEVİM...........DERVİŞ AKSOY (Hentbolcu-İzm.Bld.)..........FATMA CENGİZ (Hentbolcu Arcelil-İTÜ)..........METİN CİLDAM...............BEDRİ TELLİKURŞUN.............ŞAHİN GÖKTÜRK.................GÖNÜL ŞANDAĞ..............ÖZNUR ULUİŞDEN (11-Eskişehir)..................RAMAZAN TEMİZ YENİ BORNOVA SPOR KULÜBÜ HENTBOL SORUMLUSU...............ATİLLA BOSTANCIOĞLU...................ZÜRREV KESDİ.....................ONUR PINAR (Hentbolcu)........ SONER GENC (Hentbolcu- Özel İdare Spor kulubu)........SERDAR YERELİ.......BÜLENT KALKANLI (Antrenör-Sinop Eğt.S.K)........KEVSER ERMİN HENTBOLCU ESKİŞEKİR.................YAKUP DURMUŞ(09.08.2012)..............H.Tahsin ÖZDEMİR (İzmir - Tarişspor- Antrenör) ...............MAHİR ÖZATAĞAN (ANKARA CEBECİ SPOR SALONU SAĞLIK GÖREVLİSİ VE İL TEMSİLCİ YRD.SI)............. CETİN SEZGİN (zONGULDAK İL TEMS.)......... ERDOĞAN ÖZARMAN (Miili Hakem-Zonguldak)........(eksik isimler için ilginizi bekliyoruz)...
  KKTC HENTBOL FEDERASYONU BASIN AÇIKLAMASI
  Kıbrıs'danKKTC Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu

  Kamuoyu açıklaması

  Konu: THF Başkanı Sn.Tarık Cengiz’in “şimdiki yönetimi tanımıyorum” şeklinde basında çıkan açıklaması.

  Günümüz dünyasında ülkelerin ve ülke gençliğinin dışa açılmaları medeniyete ulaşmaları öncelikle spordan geçmektedir.

  Ve bizler de yıllardır ambargolar altında mücadelemizi sürdürürken gençliğimizin de dış dünya ile aynı platformada mücadele etmesine olanak sağlamak yolunda, önce kendi içimizde daha sonra da uluslaraları platformda faaliyetlerimizi gerçekleştirmek için yasalar, tüzükler ve yönetmelikler, talimatlar doğrultusunda uğraş veriyoruz.

  Tüm dünyanın en büyük sorunlarının başında şu anda kuşkusuz ekonomik kriz bulunmaktadır. Ve bizler de hem ambargolarla mücadele ederken, hem de ekonomik krizi en düşük seviyede hissetmek için kaynak arayışları sürdürüyor, KKTC devletimiz ve Türkiye Cumhuriyeti’nden sağlanan imkanları en iyi şekilde kullanmayı planlayarak hareketlerimizi gerçekleştiriyoruz.

  Genelde ülke sporumuzun, özelde ise hentbolumuzun, hentbolcularımızın başarının ve iyinin en yüksek mertebesine erişmesi için elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

  Geçmişten günümüze kadar kısıtlı maddi kaynaklar çerçevesinde hentbol camiası güzel işlere ve başarılara imza atmıştır. Hentbolun ülkemizde bir yerlere gelmesinde çok insanın da emeği geçmektedir. Kulüplerimizle, antrenörlerimizle, hakemlerimizle ve sporcularımızla hentbolu hem ülke içinde, hem de yurt dışında en iyi temsil etmek için görevimizi sürdürüyoruz.

  Bu çerçevede de yukarıda belirttiğimiz gibi devletimizin bizlere sunduğu kaynakları, olanakları planlı ve programlı şekilde kullanma planı yürütürken, şüphesiz ki Türkiye Cumhuriyeti’nin bizlere her zaman sunduğu fırsatları kullanma, bu noktadan hareketle de dışa açılma başlıca hedeftir.

  Hentbolda bir sezonun ardından sporcularımıza verilecek en önemli ödüller arasında milli takım kadrosuna seçilme ve bu çerçevede de dış temaslara katılıp, Türkiye’de yapılan uluslararası plaj turnuvaları ile salon müsabakalarına da katılmaktır. Bir hentbolcu sezona başlarken de hedefi ligdeki başarıyı yakalamanın ardından bu noktaya erişmektir.

  Hentbol Federasyonu’nun sezon başında gerçekleştirilen genel kurulunda kulüplerimizin onayını alarak seçilerek göreve başladık.

  Hentbolumuzu devraldığımız noktada herkes doğrulayacaktır ki lig faaliyetleri gerçekleştirilememekte, yurt dışı temasları durmuş durumda idi. Ve bizler bu faaliyetleri hayata geçirmeyi planlarken, federasyonu da mali sıkıntı içerisinden kurtarmak için, başta Spor Dairemiz ve daha sonra da hentbol camiası ile birlik içinde çalışıp onların destekleri ile yola çıktık.

  Geldiğimiz noktada da bu sorunları çok önemli ölçüde aşarak yeniden Türkiye’de milli düzeyde şampiyonluk başarısı noktasına ulaştık, final mücadelesi verdik.

  Hafta sonu ülkemizde yaz sezonun ilk organizasyonu başarı ile gerçekleştirilmiştir.

  İskele Belediyesi’nde gerçekleştirilen bu organizasyona Türkiye milli takımı ve Türkiye Hentbol Federasyonu’na bağlı hakemler de katılarak mücadele etmişlerdir.

  Bu faaliyetler gerçekleştirilirken Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Sn.Tarık Cengiz’in de ülkemizde yaptığı açıklamaları basından okuyarak büyük üzüntü ile karşıladık.

  Sn.Tarık Cengiz’in federasyonumuza emeği geçmiş ve geçmiş dönemlerde başkanlık görevinde de bulunmuş bir kişinin daveti ile ülkemize gelmesi, ardından da “KKTC Hentbol Federasyonu şimdiki yönetimini tanımıyorum. Türkiye milli takımının İskele’deki turnuvaya gelmesi şimdiki yönetime destek mahiyetinde algılanmasın. Anlaşabileceğim bir yönetimle masaya oturup temaslarımızı geliştirebilirim” gibi bir açıklamada bulunması ve bizlerle hiç bir iletişimde bulunma fırsatına mahal vermemesi çok üzücüdür.

  Bizler altını çizerek belirtmek isteriz ki kişisel ilişkilerle buralarda olmayıp, kişisel çıkarlar doğrultusunda hareket etmemekteyiz.

  Bizler kişisel ilişkiler ve dostlukların belki gelip geçici belki de zamanla geride kalabileceğini ancak kurumların baki olduğu kanısındayız.

  Bu noktada da genel kurulda kulüplerimiz tarafından seçilerek göreve geldikten sonra, hiçbir kurumla, hiçbir şahısla olumsuz bir diyaloğa girmeyip böyle bir diyalogda bulunmadığımızı hatırlatır, bu tip davranış içerisini de girmeyeceğimizi yineleriz.

  Ne Türkiye Hentbol Federasyonu ile ne de başkanı Sn.Tarık Cengiz ile sözlü veya yazılı bir olumsuz diyaloğumuz olmadığı gibi resmi ziyaretimiz bile gerçekleşmemiştir.

  Bizler KKTC Hentbol Federasyonu olarak ülke hentbolumuzu ve hentbolcumuzu en iyi platformlarda mücadele ettirmek, en iyi yerlerde yönetmek için çalışırken ülkemizdeki tüm kurum, kuruluş ve hentbol dostu ile hareket etmeye ihtiyacımız vardır.

  Bunun yanında en başta da Türkiye Cumhuriyeti Hentbol Federasyonu’na ihtiyacımız vardır.

  Türkiye Cumhuriyeti Hentbol Federasyonu ile her zaman bir diyalog içinde hareket etme düşüncemiz olduğu ve buna da ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlatırken, Türkiye Cumhuriyeti Hentbol Federasyonu Başkanı Sn.Tarık Cengiz’in basında çıkan açıklamalarını da talihsiz bir açıklama olarak yorumluyor, kendisinin bu konuda federasyonumuza karşı daha hassas bir tutum içinde olmasını beklediğimizi siz değerli kamuoyuna duyururuz.

  “KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı ve yönetim kurulu üyeleri”

  Bu Haberi Paylaş
  AddThis:
  Link:
  BB Kodu:
  HTML:
  Facebook Like:


  Yorum
  Henüz yorum yazılmamış.
  Yorum yaz
  Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
  Oylama
  Sadece üyeler oylayabilir.

  Lütfen Üye olun ya da Üye girişi yapın.

  Henüz bir oylama yapılmamış.
  Atatürk ve Spor
  Üye Girişi
  Kullanıcı Adı

  Parola  Henüz Üye Değil Misiniz?
  Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

  Parolanızı Mı Unuttunuz?
  Buraya Tıklayın
  İSTANBUL HENTBOL
  İSTANBUL HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ
  SPORTS TV  Kim Kimdir
  HENTBOLUMUZDA KİM KİMDİR
  YAZARLAR
  Şampiyona Takvimi
  Men's EHF Euro 2012
  Europa Championship
  in Serbia

  15-27.01.2012

  Women' EHF EURO2012
  Europa Championship
  in Netherlands

  2-16.12.2012

  Fair Play Türkiye
  TMOK FAIR PLAY
  GAZETEPORT
  HENTBOL PLATFORMU
  HENTBOL GELİŞİM PLATFORMU
  HENTBOL/FACEBOOK
  Hentbol Net

  TWITTER
  İDDİAA- HENTBOL

  ..:: Hentbol.Net - Hentbolun Gerçek Adresi ::.. .


  ..:: Hentbol.NET © 2002 -2013 ::..

  Son Yenileme 17.01.2013

  Bu sitenin Düzenlemesi,Bakım ve Barındırma Hizmeti 3TMEDYA Tarafından Sağlanmaktadır.