Nisan 20 2014 12:49:08
Ana Menü
· Ana Sayfa
· Haber Kategorileri
· Forum
· Web Linkleri
· Resim Galerisi
· İletişim
· Arama
· Resim Galerimiz
Fair Play
Resimler
BU SİTEDE SIGARA İÇİLMEZ
Prof.Dr.Yaşar Sevim
YAŞAR SEVİM'İN ARDINDAN
Hentbol Yayınları
Hentbol
Çevrimiçi Kullanıcılar
· Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

· Çevrimiçi Üyeler: 0

· Toplam Üye Sayısı: 405
· En Yeni Üye: bekirargun
UYDUDAN HENTBOL
UYDUDAN HENTBOL PROGRAMLARI
ANTRENÖR DERNEĞİ
HENTBOL ANTRENÖRLERİ DERNEĞİ
Desteklediklerimiz
Medyadaki gözünüz

BALIKADAM.ORG

PROFESYONEL APARTMAN YÖNETİCİSİ

TAYYARHOCA.COM

Mersin Hentbol İl temsilciliği

ADANA HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ

Eskişehir Hentbol İl temsilciliği





Doping Kont.Mrk.
TÜRKİYE DOPİNG KONTROL MERKEZİ
Değişenler..
BİLGİ BANKASI
 • Neden Hentbol.NET
 • Uar. Spor Kuruluşları
 • Olimpiyatlar''da Hent.
 • Dünya Şamp.-Erkekler
 • Dünya Şamp.-Bayanlar
 • Avrupa Şamp.-Erkekler
 • Avrupa Şamp.-Bayan
 • Avrupa Kupaları
 • EHF Şamp.Kulüpler
 • Hentbol''da İlkler
 • Dünden Bugüne MHK
 • Hentbol Yayınları
 • İYİ BİR HAKEMDE ..
  UNUTULMAYACAKLAR
  ÖZCAN ŞANDAĞ......MEHMET ÇAKIT......ÜMİT SÜMERTAŞ....NECDET ERÖZ.....ERGÜVEN MERKEZLİ.....RAMAZAN DEMİRCİ......GAFFAR OKKAN......MEHMET EMİN YÜCELER......HÜSEYİN MOR......FÜSUN CANAN......İSMAİL HAKKI KORKMAZ......OKTAR ELER......MEHMET ÖZTÜRK......SERDAR TOPUZ........MUSTAFA KEFKEF......FAYSAL ÇITAK......SÜLEYMAN ŞAHİN(İzmit-Hentbolcu)....ÜMRAN BOZKURT(K.Maraş-Hentbolcu)......ÜSTÜN DİNÇASLAN( Ankara-Antr)..... ALİ UZUN ..... BURCU YORGUN(İzm.Aliağa Bld.Sp.-Hentbolcu).....FATİH UYSAL.....MUHAMMET AÇICI(Bafra Antr)........İSMAİL DEMİRKUTLU(Kılıçoğlu toprak spor-Beşiktaş-Sporcu).........İLHAN DİNGEÇ (Kılıçoğlu toprak spor -Sporcu).........HAKAN İYİCİL (Kılıçoğlu Toprak Spor -Sporcu).......HAYRETTİN YURDAKUL( Kılıçoğlu Toprak Spor-İdareci)........MUSTAFA GÜVERCİN( Kılıçoğlu Toprak spor-Başkan).......AHMET YILDIZLAR (Kılıçoğlu Toprak spor-sporcu)...........KASIM ULUDAĞ (Uşak İl Hk.)........KAZIM IRNAK(Elazığ İl Hk.)........KENAN SÖNMEZ( Hatay İl Tms.)..........ATİLLA DAMLACI (Trabzon-Federasyon eski Yön.Krl.Üyesi)..........ŞEREF TUNCA (Eski federasyon Başkanı)..............ORHAN CÜRDANELİ........YAKUP ÇİCEK(14)BİNGÖL.........ŞEYHMUZ ALADAĞ(14)BİNGÖL...........PROF.DR.YAŞAR SEVİM...........DERVİŞ AKSOY (Hentbolcu-İzm.Bld.)..........FATMA CENGİZ (Hentbolcu Arcelil-İTÜ)..........METİN CİLDAM...............BEDRİ TELLİKURŞUN.............ŞAHİN GÖKTÜRK.................GÖNÜL ŞANDAĞ..............ÖZNUR ULUİŞDEN (11-Eskişehir)..................RAMAZAN TEMİZ YENİ BORNOVA SPOR KULÜBÜ HENTBOL SORUMLUSU...............ATİLLA BOSTANCIOĞLU...................ZÜRREV KESDİ.....................ONUR PINAR (Hentbolcu)........ SONER GENC (Hentbolcu- Özel İdare Spor kulubu)........SERDAR YERELİ.......BÜLENT KALKANLI (Antrenör-Sinop Eğt.S.K)........KEVSER ERMİN HENTBOLCU ESKİŞEKİR.................YAKUP DURMUŞ(09.08.2012)..............H.Tahsin ÖZDEMİR (İzmir - Tarişspor- Antrenör) ...............MAHİR ÖZATAĞAN (ANKARA CEBECİ SPOR SALONU SAĞLIK GÖREVLİSİ VE İL TEMSİLCİ YRD.SI)............. CETİN SEZGİN (zONGULDAK İL TEMS.)......... ERDOĞAN ÖZARMAN (Miili Hakem-Zonguldak)........(eksik isimler için ilginizi bekliyoruz)...
  HENTBOL KULÜP BAŞKANI YENİDEN MAHALLE MUHTARI SEÇİLDİ
  Kamil DikiciZiyapaşa İzcilik Spor Kulübü Başkanı Ahmet Gündeş'in yeniden Ziyapaşa
  Mahalle Muhtarlığına seçilmesi kulüpte büyük bir memnuniyet yarattı.

  Muhtarlık binasında kulübün yöneticileri, antrenörleri ve sporcuları Başkan
  Ahmet Gündeş'e "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.




  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
  RAİNBOW KAYSERİ SPOR KULÜBÜ PLAY-OFF'DA...
  Hentbol HaberleriHentbol 1.Ligin de mücadele eden Rainbow Kayseri Spor Kulübü    21..Hafta da Ankara deplasmanında Hentbol   Spor  Kulübünü ilk yarısı 14-17    biten maçta 43-35  galip gelerek ligi lider bitirmeyi garantiledi.

  Amasya Taşova Spor Kulübünün Rize Gençlik Spor Maçını kaybetmesi ile birlikte aradaki fark 4’e çıkarak son maç öncesinde Rainbow Kayseri Spor Kulübü ligi lider bitirmeyi başardı.



  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN....
  ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ERKEK HENTBOL TAKIMI PLAY OFF' TA
  Kamil DikiciÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ERKEK HENTBOL TAKIMI PLAY OFF' TA

  5 Üniversite takımının mücadele ettiği Ünilig B grubunda mücadele eden Çukurova Üniversitesi Erkek Hentbol takımı Adıyaman Üniversitesini 25-22 yenerek son 2 maçı kalmasına rağmen play off'a kalmayı garantiledi.



  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN....
  BAŞSAĞLIĞI
  BaşsağlığıZonguldak'tan bir acı haber daha,

  Eski Milli Hentbol Hakemlerimizden Erdoğan Ağbi, (ÖZARMAN) hakkın rahmetine kavuşmuştur.
  Cenazesi bugün, (29.03.2014 Cumartesi) İkindi namazı sonrası Zonguldak'ta toprağa verilecektir.

  ÖZARMAN Ailesine tanrıdan sabır dileriz.
  ANTRENÖRLÜK : İKİNCİ İŞ....
  Prof.Dr. Yavuz TaşkıranAntrenörlük: İkinci iş…

  Değişik ve çeşitli konularda yazmaya devam ediyorum. Olumlu ya da olumsuz değerlendirmeler almak hoşuma gidiyor. En azından yazılar okunuyor. Değerli takipçilerime de sesleniyorum: Yazılara yorum yapma yerine siz de yazmaya başlasanız daha iyi olur diyorum.

  Gelelim antrenörlük işine… Kıymetli okuyucularım, futbol ve biraz basketbol, onun ardından voleybol gelir, bu sporlarda antrenörlerimiz belirli sözleşmelerle aylık ya da yıllık olmak üzere çeşitli gelirlere sahip olurlar. Diğer branşlarda da bu böyledir. Ancak işin geneline baktığımızda bu teknik adamlarımız antrenörlüğü ikinci iş olarak yapmaktadırlar. Kulüp yetkilileri veya başkan istemediği takdirde antrenörün işine son verilmektedir

  YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
  "12 OKULDAN 180 ÖĞRENCİNİN ANTROPOMETRİK VE FİZİKSEL UYGUNLUK TESTLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ"
  Kamil DikiciADANA HENTBOL ALTYAPI GELİŞİM PROJESİ
  PROJE KOORDİNATÖRÜ
  KAMİL DİKİCİ:


  Adana Hentbol Altyapı Projesi Koordinatörü, Çukurova Üniversitesi Beden
  Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Öğretim Görevlisi Kamil Dikici, proje
  kapsamında 12 okuldan 180 öğrencinin antropometrik ve fiziksel uygunluk
  testlerinin yapıldığını söyledi.

  Dikici, Adana'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Çukurova
  Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nun (BESYO) işbirliğiyle
  gerçekleştirilen "Adana Hentbol Altyapı Projesi " sayesinde yetenekli yeni
  sporcular kazanılacağını ifade etti.



  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
  BAŞSAĞLIĞI
  BaşsağlığıEski Zonguldak İl Temsilcisi, eski MHK Üyesi Cetin Sezgin Hakkın rahmetine kavuşmuştur.
  Sezgin Ailesine Tanrıdan sabır dileriz.
  KORKUNUN ECELE FAYDASI OLMAZ...
  Prof.Dr. Yavuz TaşkıranKorkunun ecele faydası olmaz!

  Bazı yazılarıma yorum yapanlara sesleniyorum: Önce teşekkür ediyorum. Okuma fırsatı bulup değerlendirmelerini aktarıyorlar. Ama dikkatle bakıldığında yorumların o yazı ile uzaktan yakından ilişkisi olmadığı görülüyor. Konu zerre kadar yazdıklarım ile ilgili değil ama başka yazılara takılıp duruyorlar.

  Ülkemizde bir pozisyonda olabilmek için bazı özellikler gerekiyor. Bu genel bir değerlendirmedir. Bilgi, beceri, eğitim, tecrübe sizi oralara taşıyabilir. Bu ölçütler aslında olması gerekenler içinde yer alanlardır. Ama bazen ve sıklıkla hiçte herhangi bir özelliğinizin olması gerekmez. Atamalar yolu ile yapılan görevlendirmelerde çeşitli veya olmayan özellikleriniz sizi bir yerlere taşıyabilir.

  DEVAMI İÇİN TIKLAYIN;
  DART NEDİR?
  Hentbol.NET'denDart iç içe ve farklı renklerde halkalardan oluşan bir hedefe, belirlenmiş bir uzaklıktan ufak okların atılarak, en yüksek puanı almak amaçlı bir oyun, spor'dur.

  Dart, Orta Çağda okçular için bir eğitim oyunu olarak başlamıştır. İlk kez İngiltere'de ortaya çıkmıştır.

  Hedefe daha iyi gitmesi için arkasına tüy ya da aparey (flight) takılan dart oku yaklaşık 16 cm uzunluğunda, nişan tahtasının çapı da yaklaşık 45 cm uzunluğundadır. Nişan tahtası, 1'den 20'ye kadar değerlerin yazılı olduğu 20 puan dilimine bölünmüştür.

  Alınacak puanı belirleyen iç içe altı halka bu dilimleri kesmektedir. En içte 50 puanlık merkez (BullEye), hemen dışında 25 puanlık bir halka, geniş bir tekli atış halkası, dar bir üçlü atış halkası, diğer bir geniş tekli atış halkası ve en dışta dar bir çiftli atış halkası bulunmaktadır.

  Çoğunlukla hedef skorlara göre isimlendirilen Dart'ın 301 / 501 / 701, Cricket, High Score, Shangai, 301 Elinination, Split Score, Rapid Score olarak anılan oyun çeşitleri vardır.
  ARDEŞEN'İN RAKİBİ, İSVEÇ'DEN
  Konuk YazarlarÖMER FARUK ZENGİNAL

  Ardeşen GSK’ya Avrupa’dan Zor Rakip!

  Ülkemizi, Euro Handball Challenge Cup’ta Temsil Eden Ardeşen Gençlik ve Spor Kulübünün Çeyrek Final Rakibi Belli Oldu.

  Ardeşen GSK Çalenç Kupasında zor rakiple eşleşti. İsveç’in “Höör 65” takımı ile eşleşen temsilcimizi, çeyrek final’de zor bir müsabaka bekliyor. İlk karşılaşma, 1–2 Mart’ta Ardeşen’de, İkinci Maç ise 8–9 Mart’ta ise İsveç’te oynanacak

  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...

  SİSAM'DA UÇAK PARK YERİ!..
  Prof.Dr. Yavuz TaşkıranSanıyorum Avrupa Şampiyonası öncesi eleme grup maçları oynayacağız. Grubumuzda Yunanistan yer alıyor. Onlar bize gidip gelme zor olmasın diye Sisam Adasında oynamayı teklif ediyorlar. O ara Kuşadası’ındaki spor salonu hentbol maçlarına uygun ölçülere sahipti. Dolayısıyla her iki ülke kendi sınırlarına en yakın bir yerde karşılıklı maç yapma şansı bulacaklardı.

  Deniz seviyesine çok yakın yükseklikte maç oynanacak ama bizim takım Ankara’da kamp yapmayı sürdüryor. Merak etmeyin ben de o dönemin Teknik Kurul Başkanıyım. Neden müdahale etmedin diyenlere şimdiden kime saldırmalrı gerektiğini bildiriyorum. İçkale Otel’de kamp sürüyor. Çalışmalar fena gitmiyor. Oyuncular birbirlerine alışmış durumdalar. Ekip ruhu, her ne kadar farklı kulüp takımlarından bir araya gelmiş sporcular olsa da çok iyi durumda idi.

  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
  GELELİM HENTBOL'a...
  Prof.Dr. Yavuz TaşkıranNe hale getirdik? Neredeydik?

  Bu soruların cevaplarını hentbolun içindekilerinin olaya dışarıdan baktıkları, ancak göremedikleri için verebilmesi zor görünüyor. Yıl 2000, akşam evde yabancı hentbol dergilerini karıştırıyorum. Almanların 1978 yılında çıkardıkları, o günkü adıyla “Lehre und Praxis des Handballspiels” isimli dergi “handballtraining”e dönmüş. Hentbola bilim aşılanmış. Hem teknik hem de antrenmanla ilgili müthiş yazılar var.

  Bunları nasıl paylaşırım derken Tarık Cengiz beni arıyor: “Yavuz Hocam Teknik Kurula Başkanlık eder ve bizimle çalışır mısın?” sorusunu iletiyor…

  YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
  HENTBOL VE DOSTLARI...
  Tayyar Sümen'denTAYYAR SÜMEN
  tsumen@htgazete.com.tr
  tayyarhoca@mynet.com
  tayyarhoca@gmail.com
  0535 291 31 06
  0505 836 9350



  YOLLARI AÇIK OLSUN..
  Sevgili hentbol dostları, öncelikle yeni yılınızı yürekten kutluyorum. Sağlıklı, mutlu ve nice başarılı yıllar diliyorum. Yazıma Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu’nun 2013 yılını değerlendirme demeciyle başlıyorum.

  DEVAMI İÇİN TIKLAYIN....
  TÜRKİYE GENÇLER OKULLARARASI HENTBOL GRUP BİRİNCİLİĞİ
  Kamil DikiciGENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ HADİ, HENTBOLCULARA YEMEK VERDİ

  HADİ: "DEVLET BAŞARILI SPORCULARA TÜM OLANAKLARINI SEFERBER EDİYOR GÜNÜMÜZDEKİ SPORCULAR TESİS, MALZEME, EĞİTİCİ VE ÖDÜL KONUSUNDA ÇOK ŞANSLI"


  Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, devletin başarılı sporculara tüm olanaklarını seferber ettiğini söyledi.



  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN....
  HENTBOLDA GELECEK KAYGISI
  Konuk YazarlarBİROL ÜNSAL
  Muratpaşa Bld.


  Daha önce yazdığım ancak maalesef haklı olduğumu gördüğüm 31 mart tarihli yazımı bir kez daha camiamızın taktirlerine sunuyorum. Problemler artmıştır ancak kimsenin kılı kıpırdamamıştır. Lütfen branşımıza ve geleceğimize sahip çıkalım


  Sevgili kardeşim Zeki nin yazısı beni bu yazıya sürükledi.

  Öncelikle böyle bir yazı yazdığın için sana şahsım adına bir hentbol emekçisi olarak teşekkür ediyorum. Yazının altına imzamı atıyorum. Çünkü kendi değerlerinin farkında olamayan veya olmak istemeyen bir camianın ne kadar başarılı olabileceğinin en güzel örneğini maalesef bizler ortaya koymuş durumdayız.

  YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...
  Atatürk ve Spor
  Üye Girişi
  Kullanıcı Adı

  Parola



  Henüz Üye Değil Misiniz?
  Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

  Parolanızı Mı Unuttunuz?
  Buraya Tıklayın
  İSTANBUL HENTBOL
  İSTANBUL HENTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ
  SPORTS TV







  Kim Kimdir
  HENTBOLUMUZDA KİM KİMDİR
  YAZARLAR








  Şampiyona Takvimi
  Men's EHF Euro 2012
  Europa Championship
  in Serbia

  15-27.01.2012

  Women' EHF EURO2012
  Europa Championship
  in Netherlands

  2-16.12.2012

  Fair Play Türkiye
  TMOK FAIR PLAY
  GAZETEPORT
  HENTBOL PLATFORMU
  HENTBOL GELİŞİM PLATFORMU
  HENTBOL/FACEBOOK
  Hentbol Net

  TWITTER
  İDDİAA- HENTBOL

  ..:: Hentbol.Net - Hentbolun Gerçek Adresi ::.. .


  ..:: Hentbol.NET © 2002 -2013 ::..

  Son Yenileme 17.01.2013

  Bu sitenin Düzenlemesi,Bakım ve Barındırma Hizmeti 3TMEDYA Tarafından Sağlanmaktadır.